Citlivý člověk

Jáchym Topol, Petr Čtvrtníček

Audiokniha Citlivý člověk - Petr Čtvrtníček, Jáchym Topol

MP3 ke stažení

199 KčCena vč. DPH

CD MP3

199 KčCena vč. DPH

Beletrie

Petr Čtvrtníček byl za načtení Citlivého člověka oceněn Asociací vydavatelů audioknih jako nejlepší interpret za rok 2018.

Román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti.
Rodina kočovných herců brázdí soumračnou Evropou: pryč je západní svoboda a otevřenost devadesátých let, na východě vzniká novoruský Ajvaristán… Táta se svou alkoholickou ženou a dvěma synky se nakonec vracejí do svého domovského kraje na březích Sázavy. Zde se setkávají s celým panoptikem postav (rybář Šupina, kapitán Lojda, vymahačský klan Baštů ve střetech s Bizonovou motorkářskou partou…), do děje vstupuje řada neuvěřitelných událostí a prostředí, objevuje se kostelní obraz vláčený povodní. Střety vysokého a nízkého, groteskního a tragického, živé dialogy, existenciální pouť počátku 21. století. Osobitý český prozaik nezaměnitelného stylu a jazyka se vrací v plné síle a nově i v moderním rozhlasovém zpracování.
 

Autor Jáchym Topol
Interpret Petr Čtvrtníček
Vydavatel Radioservis
Celková délka 06:29:00
Vydáno 2018