Na návštěvě u Karla Čapka

Ondřej Kepka, Pavel Taussig, Simona Postlerová, Václav Větvička, Jiří Stránský, Otto Rošetzký, Helena Illnerová, Josef Abrhám, Gabriela Vránová, Milan Lasica, Vladimír Šmeral, Hana Maciuchová, Marek Holý, Jiří Grygar, Tomáš Halík, Lukáš Hlavica, Jiří Holý, Jaroslav Someš, Pavel Kohout, Eduard Stehlík, Pavel Scheufler, Marcela Efmertová, Sabina Rojková, Eva Hylmarová, Kristina Váňová

Audiokniha Na návštěvě u Karla Čapka - Pavel Taussig, Simona Postlerová, Václav Větvička, Jiří Stránský, Otto Rošetzký, Helena Illnerová, Josef Abrhám, Gabriela Vránová, Milan Lasica, Vladimír Šmeral, Hana Maciuchová, Marek Holý, Jiří Grygar, Tomáš Halík, Lukáš Hlavica, Jiří Holý, Jaroslav Someš, Pavel Kohout, Eduard Stehlík, Pavel Scheufler, Marcela Efmertová, Sabina Rojková, Eva Hylmarová, Kristina Váňová, Ondřej Kepka

MP3 ke stažení

269 KčCena vč. DPH

Žánr Autobiografie

Seriál Českého rozhlasu z roku 2017 natáčený ve vile Karla Čapka na Vinohradech popisující život a dílo slavného autora na základě konkrétních předmětů nalezených ve spisovatelově vile.
Obsah: 
1. Ondřej Kepka tu s hosty mluví o Čapkových zálibách či okolnostech jeho života. Do domu přichází Kristina Váňová, ředitelka Památníku Karla Čapka na Strži a architektka Marta Mezerová. 
2. Vzpomínky nejen na Olgu Scheinpflugovou, ale také na otce, který uspořádal řadu knih Karla Čapka svěřuje mikrofonu Tomáš Halík. 
3. Kristina Váňová, ředitelka Památníku Karla Čapka na Strži a architektka Marta Mezerová nás provedou zahradou a nahlédneme i do horního patra vily, kde se scházeli „Pátečníci“. 
4. Kristýna Váňová a dr. Jiří Holý nám představí fenomén Pátečníků. 
5. Kristýna Váňová a dokumentátor Filip Srovnal odhalují unikátní nálezy a tajemná zákoutí vily. Ukázky čte Lukáš Hlavica. 
6. Tentokrát si připomeneme Čapka-dramatika. Přijdou teatrolog Jaroslav Someš, Hana Maciuchová a mladí herci Sabina Rojková a Marek Holý, kteří toho času hrají v Čapkově Loupežníkovi v Divadle na Vinohradech
7. Tentokrát přijdou Štěpánka Šmídová, Kristina Váňová a Václav Větvička. Řeč bude o práci Karla Čapka na zahradě
8. Tentokrát o fotografování. Na návštěvu přijde historik fotografie prof. Pavel Scheufler. 
9. Tentokrát se zaměříme na Olgu Scheinpflugovou a její životní styl. Hovořit přijdou Kristina Váňová, kostýmní výtvarnice Zita Miklóšová a teatrolog Jaroslav Someš. 
10. S Evou Ješutovou z archivu Českého rozhlasu a Kristinou Váňovou, ředitelkou Památníku Karla Čapka na Strži si připomeneme, jakým tématem bylo pro Čapka rádio a kdy se jeho hlas, nebo hlas někoho z jeho rodiny ozval na rozhlasové vlně.
11. Tentokrát budeme mluvit o roce 1938. Karel Čapek a krizový rok 1938. Postavil by se Hitlerovi? A jaké poučení si můžeme vzít do současnosti? O tom hovoří vojenský historik plk. Eduard Stehlík a režisér Jiří Fréhár.
12. Ondřej Kepka sem přivádí své hosty a hovoří s nimi o Čapkových zálibách či okolnostech jeho života. Jak známo, obklopovala ho řada věcí, které sbíral: koberce, gramofonové desky, kaktusy, psi a mnoho jiného… 
13. Tentokrát půjde spíš o to, co bylo později. Mluvit budeme o Společnosti bratří Čapků. Přijdou její stávající předseda dr. Pavel Vespalec, dr. Jiří Pešička a Kristýna Váňová. 
14. Ondřej Kepka sem přivádí své hosty a hovoří s nimi o Čapkových zálibách či okolnostech jeho života. K těm zásadním a neodmyslitelným patřili také sestra Helena, bratr Josef a jeho žena Jarmila. Uslyšíme její hlas z archivu a vyprávět o nich budou Kristýna Váňová a dr. Pavla Pečinková. 
15. Nad tématem Čapek-vizionář se zamyslí prof. Helena Illnerová, dr. Jiří Grygar a další. V audiu včetně ukázek z rozhlasové adaptace R. U. R. z roku 1968 (režie František Štěpánek) nebo z divadelní adaptace Války s mloky v Divadle na Vinohradech z roku 1963. 
16. Ondřej Kepka sem přivádí své hosty a hovoří s nimi o Čapkových zálibách či okolnostech jeho života. K těm patřil také svět filmu, jemuž Čapek věnoval kapitolu v knize Jak se co dělá a nás do něj na chvíli vezmou herečka Hana Maciuchová a filmový historik Pavel Taussig. 
17. Ondřej Kepka sem přivádí své hosty a hovoří s nimi o Čapkových zálibách či okolnostech jeho života, k němuž patřilo i cestování po Evropě. 
18. Ondřej Kepka sem přivádí své hosty a hovoří s nimi o Čapkových zálibách či okolnostech jeho života. Z něj čerpal spisovatel náměty i pro své geniální drobné prózy. 
19. Ondřej Kepka sem přivádí své hosty a hovoří s nimi o Čapkových zálibách či okolnostech jeho života. Na jeho sklonku se novinář a spisovatel stal adresátem mnoha odporných anonymních dopisů. O tomto fenoménu budou uvažovat Tomáš Halík, Martin C. Putna a další. Uslyšíme také o tom, kdo se zasadil, aby Karlu Čapkovi nebyla udělena Nobelova cena za literaturu.
20. O Čapkových zálibách či okolnostech jeho života, k němuž patřila také zahrada a práce na ní. Projdeme se tudy s botanikem Václavem Větvičkou. 
21. Ondřej Kepka sem přivádí své hosty a hovoří s nimi o Čapkových zálibách či okolnostech jeho života, k němuž samozřejmě patřily i ženy. Nejen ty, o které se ucházel, ale také maminka a sestra. 
22. Ondřej Kepka sem přivádí své hosty a hovoří s nimi o Čapkových zálibách či okolnostech jeho života. Zajedeme do Malých Svatoňovic, kde se KČ narodil. Ukázky čte Lukáš Hlavica. 
23.Ondřej Kepka sem přivádí své hosty a hovoří s nimi o Čapkových zálibách či okolnostech jeho života. Dnes uslyšíme o tom, že Čapek miloval ticho a klid na práci. 
24. Ondřej Kepka sem přivádí své hosty a hovoří s nimi o Čapkových zálibách či okolnostech jeho života. K nim od roku 1935 patřilo také letní „sídlo“ na Strži, dům ve Staré huti u Dobříše. 
25.Závěrečný díl věnujeme aspektům románu Obyčejný život a vypravíme se na místa, kde venkovské poměry a žití v nich Karel Čapek mohl pozorovat. 


Autor Ondřej Kepka
Interpreti Pavel Taussig, Simona Postlerová, Václav Větvička, Jiří Stránský, Otto Rošetzký, Helena Illnerová, Josef Abrhám, Gabriela Vránová, Milan Lasica, Vladimír Šmeral, Hana Maciuchová, Marek Holý, Jiří Grygar, Tomáš Halík, Lukáš Hlavica, Jiří Holý, Jaroslav Someš, Pavel Kohout, Eduard Stehlík, Pavel Scheufler, Marcela Efmertová, Sabina Rojková, Eva Hylmarová, Kristina Váňová
Vydavatel Radioservis
Celková délka 11:26:00
Vydáno 2018