Hřbitov upírů

Vlastimil Vondruška, Eva Josefíková

Audiokniha Hřbitov upírů - Eva Josefíková, Vlastimil Vondruška

MP3 ke stažení

269 KčCena vč. DPH

CD MP3

299 KčCena vč. DPH

Žánr Historická detektivka

Napínavá detektivka z rudolfinské Prahy. Dcera alchymisty Giovanniho da Ponte Fiorella spolu se svými přáteli vyšetřuje dvě vraždy, které se staly za hranicemi Starého Města, na nuselském hřbitově. Oběti mají na těle otisky upířích zubů a upír byl na hřbitově také spatřen. Místní farář je učený muž a nevěří na síly pekla, je však povinen povolat inkvizici…
Při vyslovení slova inkvizice jde mnohým mráz po zádech. Představují si šero mučíren, hrůzostrašné mučicí nástroje i ohavné praktiky inkvizitorů. Přestože jsou s touto církevní institucí působící v Evropě již od 12. století spojeny mnohé fámy, měla bezesporu na svědomí životy nevinných, kteří zemřeli potupnou a bolestivou smrtí na hořící hranici nebo v temných kobkách žalářů. V českých zemích inkvizice působila od dob Přemysla Otakara II., kdy i sem pronikalo heretické učení valdenských.              
Sice nikoho nezabil, ale provinil se zločinem snad ještě horším, protože jeho svody zabíjely duši. Oběti inkvizice se často ocitly před jejím tribunálem na udání, za nimiž mohl sice stát pouze zlý úmysl ale neméně často pověra. S pověrami bylo spojeno i řemeslo alchymistů, kteří se často v hledáčku inkvizice ocitali. Na dvoře velkorysého Rudolfa II., jenž z Prahy učinil centrum Evropy, se však těšili vážnosti a ochraně samotného panovníka. Na císařský dvůr se proto z Itálie odstěhoval i alchymista Giovanni da Ponte, otec dívky Fiorelly, kterou jsme poznali již v předchozích dílech historické detektivní série Vladimíra Vondrušky:  Bratrstvo křišťáluZáhada mrtvého netopýra.
             


Autor Vlastimil Vondruška
Interpret Eva Josefíková
Vydavatel Radioservis
Celková délka 08:13:00
Vydáno 2020