Slavnosti sněženek

Bohumil Hrabal, Pavel Soukup

%
Audiokniha Slavnosti sněženek - Pavel Soukup, Bohumil Hrabal

MP3 ke stažení

299 Kč 227 KčCena vč. DPH

CD MP3

399 Kč 303 KčCena vč. DPH

Kartucha

299 KčCena vč. DPH

Žánr Beletrie, Humor, KARTUCHA
Edice LEGENDY

"SE ŠÍPKOVOU NEBO SE ZELÍM?"
  
Soubor Slavnosti sněženek obsahuje dvacet povídek (Hostinec u Bernardýna, Měsíčná noc, Pan Metek, Zdivočelá kráva, Králíčci v křídle, Jumbo, Nejkrásnější oči, Mazánkův zázrak, Slavnost sněženek, Přátelé, Školení, Leli, Dětský den, Beatrice, Lucinka a Pavlína, Hostina, Variace na krásnou slečnu, Pan Iontek, Vlasy jako Pivarník, Rukověť pábitelského učně) sepsaných v sedmdesátých letech 20. století, ale v této podobě poprvé vydaných až v roce 2013.

Autor nás zavádí do půvabné polabské krajiny kolem chatové osady v Kersku, kde od poloviny šedesátých let trávil svůj volný čas.  Většina literárních postav má svůj reálný předobraz v lidech z autorova prostředí a máme tak jedinečnou možnost seznámit se s jejich zvláštními zálibami i osudy. V textu se snoubí poetično s realistickým popisem, stylizovaná nadsázka s humornou drobnokresbou, události veselé s událostmi smutnými.

Ve skvělém podání Pavla Soukupa poznáme například starousedlíka pana France a jeho svéráznou rodinu, sběratele nesmyslných kuriozit pana Metka, pana Leliho, který vždy všem „dobře“ poradil, řádovou sestru Beatrice, která přes všechny těžkosti světa milovala svěřené postižené děti, pana Karla s jeho mučícím zájmem o jídlo, nebo znovu prožijeme legendární příběh sporu dvou mysliveckých jednot nad zastřeleným kancem.


TENTO TITUL MŮŽETE KOUPIT A DAROVAT I V PODOBĚ KARTUCHY.

 je karta s kódem ke stažení audioknihy.

Pošleme Vám ji v dárkovém balení poštou, PPL, Uloženkou nebo si ji u nás můžete vyzvednout osobně.

Informace, jak stahovat audioknihy z Kartuchy, najdete TADY.


 


Autor Bohumil Hrabal
Interpret Pavel Soukup
Vydavatel Tympanum
Celková délka 09:20:00
Vydáno 2021