Mých 25 let v Provenci

Peter Mayle, Pavel Soukup

%
Audiokniha Mých 25 let v Provenci - Pavel Soukup, Peter Mayle

MP3 ke stažení

219 Kč 197 KčCena vč. DPH

CD MP3

299 Kč 269 KčCena vč. DPH

Romantika Cestování Beletrie

Britský labužník života skládá závěrečnou poctu kraji vína, levandule, mistrálu a moře.
  

Před čtvrt stoletím vyrazil autor se svou ženou Jennie na nenápadnou dovolenou do Nice a obrátilo jim to život naruby. I když zprvu to vypadalo, že nebude dovolená stát za nic, protože neustále pršelo. Před nepříznivým počasím v Anglii chtěli utéct do slíbeného ráje, a teď tohle! Rozhodli se vrátit domů, kde se překvapivě na místní poměry počasí umoudřilo. Jenže při cestě zpět se to rozhodli vzít autem přes oblast Provence a zároveň počasí se rozhodlo jim vynahradit své škaredé chování… Pak už se stačilo jen usadit do jedné z nesčetných kaváren, dát si šálek kávy a vznikla láska na celý zbytek života. Přestěhovali se tam a nikdy svého rozhodnutí nelitovali.
V této poctě jednomu z nejmalebnějších míst na Zemi Mayle vzpomíná na začátky v novém prostředí a popisuje každodenní zvyklosti místních, lidové léčitelství, obchody, restaurace, sousedské radosti i starosti, gastronomické speciality a neodmyslitelné dobré víno. Nahlédneme také do autorových myšlenek, poznatků a okouzlení krajinou.
Byť sledujeme postupné pronikání ruchu, byznysu a globalizace do ospalé francouzské provincie, stále je to podle autora dobré místo k životu.
Jedná se o závěrečnou autorovu vzpomínku a jistě nemůže chybět v knihovně, protože opět obsahuje to, proč se k jeho knihám čtenáři často a rádi vrací – radost ze života.
 

Autor Peter Mayle
Interpret Pavel Soukup
Vydavatel Tympanum
Celková délka 05:18:00
Vydáno 2021