Dcery nové doby I.

Carmen Kornová, Jana Stryková

%
Audiokniha Dcery nové doby I. - Jana Stryková, Carmen Kornová

MP3 ke stažení

389 Kč 300 KčCena vč. DPH

Žánr Beletrie, Romantika

Radost, zklamání i zrada osudově zamíchají přátelstvím čtyř žen v Německu v první polovině dvacátého století. 
 
Henny Godhusenové je devatenáct, má už za sebou první světovou válku a právě nastupuje na hamburskou ženskou kliniku Finkenau, aby se vyškolila na porodní asistentku. Jejím cílem je totiž pomáhat na svět nové, podle ní mírumilovné, generaci.
Po strastiplné válce je nyní konečně mír a Henny pociťuje velkou touhu po životě. Její osudy se prolínají s osudy dalších tří žen: rebelantské kamarádky z dětství a kolegyně Käthe, Idy, dcery ze zámožné rodiny, a mladé učitelky Liny. A my můžeme s napětím sledovat, jak se tyto absolutně rozdílné ženy vyrovnávají s ne vždy snadným osobním životem, nástupem nacismu, zvraty světové politiky a nakonec i druhou světovou válkou a zhroucením Německa po ní.
 
Dcery nové doby jsou prvním dílem trilogie, která pokrývá celé 20. století pohledem obyčejných Němců. Následuje díl Konec starých časů (česky Prostor 2020) a závěrečný díl s názvem Zeitenwende (Doba zvratu; vychází 2021).  Po vydání v roce 2016 se kniha v Německu podle žebříčku časopisu Der Spiegel stala bestsellerem a udržela se na první příčce více než rok; podobného úspěchu dosáhla i v Itálii. Její autorka Carmen Kornová bývá označována jako „německá Ferrante“.
 


Autor Carmen Kornová
Interpret Jana Stryková
Vydavatel Tympanum
Celková délka 16:00:00
Vydáno 2021