Kdysi

Morris Gleitzman, Matouš Ruml

%
Audiokniha Kdysi - Matouš Ruml, Morris Gleitzman

MP3 ke stažení

339 Kč 271 KčCena vč. DPH

CD MP3

389 Kč 311 KčCena vč. DPH

Historie Děti Beletrie Dobrodružná

„Každý si zaslouží zažít něco dobrého. Alespoň jednou v životě.“
První díl vyprávění o životě odvážného židovského chlapce Felixe v okupovaném Polsku za 2. světové války. Příběh o naději v době, která naději nepřála.

Věnováno: „Všem dětem, jejichž příběhy nikdy nikdo nevyprávěl.“
Tři roky a osm měsíců žije devítiletý Felix Salinger v odlehlém katolickém sirotčinci v horách, ačkoli není katolického vyznání. Jeho rodiče nejsou mrtví. Přivedli ho k matce Mince, představené jeptišek, aby se měl dobře. A určitě si pro něj brzy přijdou, jak Felix věří, jen co vyřeší potíže, které mají se svým knihkupectvím. Protože židovští knihkupci to mají v Polsku roku 1942 těžké. Jak moc těžké, to Felix pochopí, až když se v sirotčinci objeví muži s podivnými páskami na rukávech a začnou vyhazovat a pálit židovské knihy z místní knihovny. Felix uteče. Cestou zachrání malou Zeldu, jejíž rodina byla zavražděna, a pomalu mu dochází, co mají tihle spalovači knih za lubem. A co to znamená pro něj, Zeldu a všechny ostatní Židy…
Spisovatele k napsání příběhu inspiroval osud Janusze Korczaka, polského židovského lékaře a tvůrce knih pro děti, který zasvětil svůj život péči o mladé lidi. Chtěl knihou vzdát této osobnosti hold, protože pro něj je hrdinou.
 
Hudba David Walter a Soundguru. Režie, zvuk a sound design Pavel Štěpánek. Vyrobilo studio Soundguru. 
 

Autor Morris Gleitzman
Interpret Matouš Ruml
Vydavatel Tympanum
Celková délka 03:50:00
Vydáno 2021