Povídky z Oděsy a odjinud 2

Mark Polevoj, Pavel Soukup

Audiokniha Povídky z Oděsy a odjinud 2 - Pavel Soukup, Mark Polevoj

MP3 ke stažení

179 KčCena vč. DPH

Žánr Historie, Autobiografie

Emigrace, odloučení a válka – neobyčejné osudy poutníků 20. století
 

Hrdinové příběhů v citlivém podání Pavla Soukupa prožívají své (ne)všední osudy mezi Oděsou, válečnou vřavou v Evropě a New Yorkem.
 
Oděsa je město nádherné a kumštu přímo zaslíbené. Z Oděsy pochází nejeden ruský literát, z nichž nejslavnější je u nás hojně čtený a uznávaný Isaak Babel. Pro velký úspěch první audioknihy Povídky z Oděsy i odjinud jsme se dohodli s panem autorem na další audio knize. Název jsme ponechali, jen doplnili číslem 2, protože nejlépe charakterizuje Polevého tvorbu. Jeho příběhy se opravdu
odehrávají jak v jeho rodném městě, tak třeba v Americe či v západní Evropě. Jsou tragické, komické, dobrodružné, milostné i kratochvilné, ale především jsou vždy velmi člověčí – o všednodenních, a přesto nevšedních událostech a lidech.
 
Výbor povídek představuje působivý průřez dějinnými mezníky 20. století vnímanými optikou všednodennosti. Hrdinové příběhů v citlivém podání Pavla Soukupa prožívají své (ne)všední životy mezi černomořským přístavem Oděsou, anonymními mrakodrapy i veselými kabarety v New Yorku a ozvěnami vzpomínek na trpká léta válečná. Autor v detailu a téměř filmové zkratce předestírá – někdy jen letmo načrtnuté, o to však věrohodnější – příběhy těch, kterým osud přiřkl putování jako životní úděl.
 
 


Autor Mark Polevoj
Interpret Pavel Soukup
Vydavatel Jonathan Livingston
Celková délka 02:27:00
Vydáno 2021