Hvězdný prach

Neil Gaiman, Matouš Ruml

%
Audiokniha Hvězdný prach - Matouš Ruml, Neil Gaiman

MP3 ke stažení

339 Kč 271 KčCena vč. DPH

CD MP3

389 Kč 311 KčCena vč. DPH

Fantasy

Spadlá hvězda je klíč ke štěstí, jak uslyšíte v podání Matouše Rumla

Podivná vesnička, obyvatelé jsou nemluvní a zachmuření. U jediné mezery ve zdi dnem i nocí stojí stráže, aby zabránily zvědavcům projít ven, nebo se dostat dovnitř. Jen jednou za devět let svou hlídku opouštějí, to když se na louce za zdí koná zvláštní a neobyčejný trh. Na jednom takovém se seznámí Dunstan Thorn s tajemnou zakletou kráskou. Setkání nezůstane bez následků, narodí se Tristran. Matka dítě zanechá u mezery s lístečkem, že je dítě Dunstanovo. Chlapec vyrůstá v otcově rodině, a když je mu sedmnáct, nešťastně se zamiluje. Protože touží imponovat mladinké dívce, slíbí, že jí k nohám přinese spadlou hvězdu. Za odměnu má získat dívčino srdce. Tristramovo putování ale není bez nebezpečí, dokonce ho na životě ohrožují čarodějnice a jiné nepříjemnosti, jenže na konci cesty chlapec za odměnu získá mnohem víc, než si z počátku myslel…
Hvězdný prach získal v roce 1999 ocenění Mythopoeic Society v oblasti literatury pro dospělé čtenáře a o rok později cenu Alex Award od American Library Association za jednu z deseti nejlepších young adult knih.
Hudba Mario Buzzi. Režie Alexandra Bauerová. Zvuk Jiří Pochvalovský. Vyrobilo studio Soundguru. Ilustrace © Martina Kurková.  Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek.
 
 

Autor Neil Gaiman
Interpret Matouš Ruml
Vydavatel Tympanum
Celková délka 07:00:00
Vydáno 2021