Romeo, Julie a tma

Jan Otčenášek, Saša Rašilov

%
Audiokniha Romeo, Julie a tma - Saša Rašilov, Jan Otčenášek

MP3 ke stažení

289 Kč 260 KčCena vč. DPH

Kartucha

299 KčCena vč. DPH

Žánr Romantika, KARTUCHA
Edice LEGENDY

Nesmrtelný příběh tragické lásky z nejtemnějších časů naší historie.
  
Novodobé shakespearovské milence nerozděluje jako jejich původní souputníky nenávist mezi rody, ale nenávist rasová – židovské děvče Ester a árijský maturant Pavel prožijí svou tragickou lásku za stejně tragických okolností protektorátu.
Tma je ústředním motivem rozsahem nevelké novely. Za tmy v parku se poprvé setká mladý nezralý student Pavel meditující o životě a cigaretách a židovská dívka Ester, která se ráno vyhnula transportu odmítnutím poslušného vykonání příkazu nastoupit. Za tmy ji ukryje na půdě jejich činžovního domu a za tmy ji také po dobu několika dnů navštěvuje. Za tmy spolu prožívají první milostné vzplanutí a politická tma je svírá čím dál tím víc. Je totiž období heydrichiády a Pavel denně slýchá jména lidí popravených za pomoc parašutistům, kteří uskutečnili atentát na zastupujícího říšského protektora, případně atentát schvalovali. Dusná atmosféra pomalu vystoupá až na půdu k Ester a ta se rozhodne jednat. Příběh se řítí do svého tragického závěru, ale Pavlova schovanka mu předá něco, co neměl, touhu žít.


TENTO TITUL MŮŽETE KOUPIT A DAROVAT I V PODOBĚ KARTUCHY.

 je karta s kódem ke stažení audioknihy.

Pošleme Vám ji v dárkovém balení poštou, PPL, Uloženkou nebo si ji u nás můžete vyzvednout osobně.

Informace, jak stahovat audioknihy z Kartuchy, najdete TADY.Nahrávka vznikla podle knihy Jana Otčenáška Romeo, Julie a tma vydané nakladatelstvím Jiří Huslík v roce 2014. Copyright © Jan Otčenášek, 1958. Čte Saša Rašilov. Režie, zvuk Pavel Štěpánek. Hudba Jakub Kudláč. Technická redakce Jan „Raveboy“ Němec. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky © Martin Urbánek. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. 
 


Autor Jan Otčenášek
Interpret Saša Rašilov
Vydavatel Tympanum
Celková délka 05:04:00
Vydáno 2021