Šťastný Jim

Kingsley Amis, Radek Valenta

%
Audiokniha Šťastný Jim - Radek Valenta, Kingsley Amis

MP3 ke stažení

339 Kč 305 KčCena vč. DPH

Kartucha

349 KčCena vč. DPH

Žánr Beletrie, Humor, KARTUCHA
Edice LEGENDY

Aby byl Jim šťastný, musí o své místo na slunci zabojovat…
Legendární román zesměšňující snobismus a anglické vysoké školství v polovině padesátých let na postavě Jima Dixtona, lektora historie na univerzitě.
 
Prvotina slavného britského prozaika Kingsleyho Amise se okamžitě po svém uveřejnění v roce 1954 zařadila mezi nejoblíbenější a nejčtenější romány. Jen během prvních čtyř let se dočkala dvaceti vydání. Čtenáře od počátku až do dnešní doby baví neodolatelným vtipem a sžíravou ironií, s nimiž Amis zaznamenal, jak mladý James Dixon přišel o iluze ve zkostnatělém prostředí malé anglické univerzity v provinčním městě.
Autor v knize vtipně a ironicky charakterizuje omezený tradicionalismus, pokrytectví a kariérismus, přežívající v určitých vrstvách anglické společnosti počátku padesátých let 20. století na příkladu Jamese (Jima) Dixtona, učitele dějin středověku. Jim se bouří proti konvencím a vysoce postavenými lidmi opovrhuje, ale zároveň s nimi musí vycházet, aby nepřišel o místo, protože nemá smlouvu na neurčito. Nešťastně se zamiluje do přítelkyně syna svého nadřízeného, která jeho city – pro našeho hrdinu nečekaně – částečně opětuje. Jim si plnou vahou odpovědnosti uvědomuje, že aby dosáhl vítězství nejen v pracovní sféře, ale především v osobní, musí vystoupit ze své komfortní zóny a riskovat vše. Odváží se však k takovému kroku? A jakou cenu za to zaplatí?


TENTO TITUL MŮŽETE KOUPIT A DAROVAT I V PODOBĚ KARTUCHY.

 je karta s kódem ke stažení audioknihy.

Pošleme Vám ji v dárkovém balení poštou, PPL, Uloženkou nebo si ji u nás můžete vyzvednout osobně.

Informace, jak stahovat audioknihy z Kartuchy, najdete TADY. 
   


Autor Kingsley Amis
Interpret Radek Valenta
Vydavatel Tympanum
Celková délka 12:00:00
Vydáno 2021