Golem

Eduard Petiška, Arnošt Goldflam

%
Audiokniha Golem - Arnošt Goldflam, Eduard Petiška

MP3 ke stažení

289 Kč 260 KčCena vč. DPH

CD MP3

339 Kč 305 KčCena vč. DPH

Žánr Děti, Beletrie

Golem a jiné židovské pověsti a pohádky ze staré Prahy
Tajuplné kouzlo Prahy z dob dávno minulých
  
Soubor pověstí a pohádek ze starého pražského židovského města autor převyprávěl a adaptoval. Neusiluje o přesné dodržení historického aspektu, ale snaží se čtenáři v uměleckém zpracování přiblížit židovskou problematiku. Oživuje řadu poutavých postav a postaviček, moudré rabíny, golema, Věčného Žida, obyčejné obchodníky a zároveň vystihuje tajemnou atmosféru uliček staropražského ghetta. Příběhy vyprávějí o příchodu židů do Čech, o nejstarší pražské synagóze, o učeném rabínu Lewovi a jeho pověstném Golemovi, o tom jak rostla nová synagóga, o pronásledování a záchraně židů, o životě a smrti, o beznaději a naději.
Text rozdělil do oddílů: V dávných dobách, kdy v Čechách cesty rychle zarůstaly; Jako kruhy na vodě se šířila sláva rabínů; Než rostlo zdivo synagóg a Noc, stará vypravěčka, čeká za oknem.
Nahrávka vznikla podle knihy Eduarda Petišky Golem a jiné židovské pověsti a pohádky ze staré Prahy, vydané nakladatelstvím Martin v roce 1992. Copyright © Eduard Petiška, 1968. Čte Arnošt Goldflam. Režie, zvuk a mastering Pavel Štěpánek. Hudba Pavel Hlaváček, Pavel Štěpánek a David Wolter. Technická redakce Jan Koukal. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky © Karel Osoha. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek.


Autor Eduard Petiška
Interpret Arnošt Goldflam
Vydavatel Tympanum
Celková délka 06:40:00
Vydáno 2021