Pohádkovník aneb Herci čtou své oblíbené pohádky

Josef Čapek, Hans Christian Andersen, James M. Barrie, Michal Čunderle, Aňa Geislerová, Barbora Poláková, Jakub Prachař, Patrik Děrgel

Audiokniha Pohádkovník aneb Herci čtou své oblíbené pohádky - Aňa Geislerová, Barbora Poláková, Jakub Prachař, Patrik Děrgel, Josef Čapek, Hans Christian Andersen, James M. Barrie, Michal Čunderle

CD MP3

330 KčCena vč. DPH

Pohádkovník je plný kouzelných příběhů a hereckých hvězd!

Pohádkovník je strom, který se sází každoročně během Noci s Andersenem. Podle této akce, pořádané Národní knihovnou České republiky vždy 1. dubna, získal celý náš nový komplet jméno. Vše se odvinulo od nápadu oslovit mladé, vynikající herce a požádat je o jejich milované pohádky, na které buď vzpomínají z dětství, nebo je nyní s chutí čtou vlastním dětem.
Aňa Geislerová čte Povídání o pejskovi a kočičce Josefa Čapka, kapitolu z Pipi Dlouhé punčochy Astrid Lindgrenové či Andersenovo Děvčátko se sirkami, Barbora Poláková načetla úvodní kapitoly z Petra Pana, Václav Jílek pohádku O princezně Jasněnce a ševci, který létal od Jana Drdy, Jakub Prachař načetl pohádku z Werichova Fimfára, Jiří Suchý z Tábora Karafiátovy Broučky a Patrik Děrgel příběh nazvaný Jak byla vosa Marcelka ráda, že je.
V pozoruhodném výběru se zde nyní potkávají pohádky laskavé i smutné, ironické i přívětivé, drsné i jemné. Ty všechny ovlivnily naše protagonisty v dětství tak, že je nyní radostně předávají dalším generacím jako zásadní poklady.

Autoři Josef Čapek, Hans Christian Andersen, James M. Barrie, Michal Čunderle
Interpreti Aňa Geislerová, Barbora Poláková, Jakub Prachař, Patrik Děrgel
Vydavatel Supraphon
Celková délka 04:47:23
Vydáno 2019