To nejlepší z díla velkého humoristy

Karel Poláček, Karel Höger, František Filipovský, Jaroslava Adamová, Vlastimil Brodský

Audiokniha To nejlepší z díla velkého humoristy - Karel Höger, František Filipovský, Jaroslava Adamová, Vlastimil Brodský, Karel Poláček

CD MP3

436 KčCena vč. DPH

Humor

Výběr ze zvukového záznamu díla jednoho ze čtenářsky nejoblíbenějších autorů

Karel Poláček byl významný český spisovatel a novinář. Psal soudničky a je zakladatelem tzv. novinářských "sloupků", proslulých, stejně jako jeho romány, inteligentním humorem. Zemřel na pochodu smrti z koncentračního tábora. V jeho tvorbě převažovaly humoristické povídky a prózy (Povídky pana Kočkodana, Pan Selichar se osvobodil, Muži v ofsajdu) s kritickými postřehy a parodií. V závěru života (1943, těsně před odchodem do Terezína) napsal i vlídný a úsměvný román Bylo nás pět. Kniha, psaná autorem v okamžicích životní krize, kdy ve vzpomínce na dětství popřel strašnou skutečnost odchodu do transportu, patří k tomu nejlepšímu, co v české humoristické literatuře kdy vzniklo. Tento komplet, podobně jako předchozí, věnovaný Otovi Pavlovi, kombinuje archivní supraphonské nahrávky mistrů mluveného slova s nově nahranými povídkami, v interpretaci mladých aspirantů na téže mistrovství.
K charakteristickému stylu Poláčkova vypravěčského umění patří mísení hovorové a spisovné řeči s mistrně odpozorovanými komickými detaily.

Autor Karel Poláček
Interpreti Karel Höger, František Filipovský, Jaroslava Adamová, Vlastimil Brodský
Vydavatel Supraphon
Celková délka 10:49:30
Vydáno 2022