Lux Perpetua

Andrzej Sapkowski, Ernesto Čekan

%
Audiokniha Lux Perpetua - Ernesto Čekan, Andrzej Sapkowski

MP3 ke stažení

498 Kč 398 KčCena vč. DPH

CD MP3

548 Kč 438 KčCena vč. DPH

Fantasy

Nikdo nezná slitování. Vraždí se ve jménu Páně. 
Závěrečný díl Husitské trilogie je opět směsí rytířské romance, historické fantasy a napětí, okořeněného humorem a ironií polského mistra.
„ Oj, ojojoj, blíží se, vzácní páni a drazí posluchači, blíží se den hněvu, den neštěstí, den slz. Blíží se den soudu a trestu. Jak stojí v epištole Janově: Antikrist přijíti má, odkudž známe, poslední hodina jest. Blíží se konec světa a konec veškerého jsoucna… Jinými slovy: není, kurva, dobře.“
 

Reinmar z Bělavy řečený Reynevan žije v kruté a nebezpečné době, kdy Slezsko a Čechy pustoší křížové výpravy i husitské spanilé jízdy, kdy nikdo nezná slovo „slitování" a ve jménu Páně jsou vražděny tisíce nevinných. Reynevan ještě stále věří v náboženskou obrodu a stojí na straně Husových stoupenců – a to i tehdy, když se dopouštějí nelidských zločinů. On, lékař a idealista, se musí stát špehem, vrahem a nelítostným mstitelem. Černí jezdci v čele s Birkartem von Grellenortem sledují své temné zájmy podporované i prastarou magickou neufrou, Pomurnikovou nevlastní matkou, a společně s vlivným Biskupem Konrádem razí nemilosrdnou cestu…
 
Podaří se Reinmarovi zachránit svou milou Juttu? Nalezne Samson Medák cestu do svého světa? Existuje bájný golem, sen, zaujetí, posedlost Radima Tvrdíka, a kdo je žena vonící rozmarýnem?  Popatřte jen, kterak světlo zemi zalévá, line se z nebes září zlatojasnou. Takové je to světlo… Lux perpetua.
 
V závěrečném dílu historické fantasy trilogie odehrávající se v době husitských válek se opět mísí historické události s magií a fikcí, vylíčené košatým jazykem okořeněným ironií.
 

Autor Andrzej Sapkowski
Interpret Ernesto Čekan
Vydavatel Tympanum
Celková délka 24:00:00
Vydáno 2023