N či M?

Agatha Christie, Miroslava Pleštilová, Aleš Procházka, Robert Jašków

Audiokniha N či M? - Miroslava Pleštilová, Aleš Procházka, Robert Jašków, Agatha Christie

MP3 ke stažení

229 KčCena vč. DPH

CD MP3

249 KčCena vč. DPH

Žánr Klasická detektivka, Dramatizace

Z galerie detektivů, kterými obohatila žánr kriminálních příběhů jeho nejznámější autorka Agatha Christie, se Tommy a Pentlička Beresfordovi vymykají nejméně dvěma zvláštnostmi. Jednak jde o manželský pár, jednak vystupují v pěti knihách v přirozeném běhu času. Takže zatímco v první knize Tajemný protivník se s nimi potkáváme krátce po první světové válce jako s mladým, ještě nesezdaným párem, v posledním příběhu Brána osudu odcházejí na zasloužilý odpočinek na venkov. I tam je přirozeně čeká detektivní případ, protože Tommy a Pentlička dobrodružství přímo přitahují. A nejen to, právě v příbězích této dvojice se Christie pustila i do žánru, kde nebyla úplně doma. Tajné služby, zahraniční agenti, tajné mezinárodní zpravodajské sítě, špionážní zápletka, to bylo literární prostředí, v němž se nepohybovala s takovou jistotou.
O to více ji lákalo. V expozičním příběhu se veselá a prostořeká Pentlička ještě představuje svým dívčím jménem Prudence Cowleyová. S kamarádem Tommym se pustí do napůl vážného podnikatelského projektu Dobrodruzi s.r.o. a podají si inzerát. Když je osloví tajemný neznámý muž, netuší, že se dostávají do špionážní hry, v níž jejich kroky nakonec vede neméně tajemný muž z britských zpravodajských služeb. A je to právě on, který osloví Tommyho ve chvíli, kdy na Británii útočí němečtí nacisté.
Píše se rok 1941 a v ospalém přímořském středisku se aktivovali dva špioni z vlastních řad. Kdo jsou tajemní N a M může vypátrat jenom někdo z prostředí mimo tajné služby. Tommy se bez váhání vydává na utajenou misi, o níž nesmí vědět ani jeho věrná žena Pentlička.
Účinkují:
Tommy – Robert Jašków
Pentlička – Miroslava Pleštilová
Grant – Aleš Procházka
Perrenová – Ivana Andrlová
Sheila – Anna Theimerová
Sprootová – Eva Kodešová
Haydock – René Přibil
Bletchley – Jiří Štěpnička
Cayleyová – Alena Procházková
Cayley – Rostislav Novák
O’Rocková – Zuzana Slavíková
Appledor – Ladislav Hampl
Deinim – Emil Rothermel
Cizinka – Veronika Popovičová
Betty – Johanka Racková
Hlasatel BBC – Karel Zajíc
 
 


Autor Agatha Christie
Interpreti Miroslava Pleštilová, Aleš Procházka, Robert Jašków
Vydavatel Radioservis
Překladatel Eva Kondrysová
Celková délka 01:18:00
Vydáno 2023