Lincolnova dálnice

Amor Towles, Ondřej Brousek, Otakar Brousek, Petra Špalková, Martin Písařík, Jan Vlasák, Daniel Bambas

Audiokniha Lincolnova dálnice - Ondřej Brousek, Otakar Brousek, Petra Špalková, Martin Písařík, Jan Vlasák, Daniel Bambas, Amor Towles

CD MP3

549 KčCena vč. DPH

Žánr Beletrie

Dluh ještě společnosti nesplatil. Chce začít znovu a má před sebou dálnici možností…
Po odpykání trestu v nápravném zařízení je mladistvý Emmett Watson zavezen domů do Nebrasky. Farmu zesnulého otce však zabavila banka a on musí i s bráškou Billym vyklidit pole. Ve stodole naštěstí pořád parkuje šedomodrý studebaker, do jehož motoru táta schoval tři tisícovky coby počinek pro synovo lepší příští. Emmett je hodlá investovat do tesařiny v Texasu, ale rozumbrada Billy ho přesvědčuje, aby radši pátrali v Kalifornii po matce, která kluky opustila ještě v útlém věku. A vtom se tu vyloupnou mimoň Woolly s poděsem Vévodou – Emmettovi spoluvězni na útěku tajně dorazili v kufru vozu policejní eskorty a prý se s nimi rozdělí o dědictví uložené na chatě Woollyho zazobané rodiny poblíž New Yorku. Takže na Západ, nebo na Východ?
Amor Towles nás v červnu 1954 protáhne Amerikou, jež dál trvá na uhlazeném Sinatrovi a přehlíží předpojatosti, ačkoli všude podél Lincolnovy dálnice už je patrné, že promluví rokenrol, Kerouac a Rosa Parksová. A protože někdejší „hlavní třídu“ USA lemují i zvlčilí kazatelé, uznalé běhny a další figurky, čeká čtveřici hochů škola života, která je přiměje zkoumat podstatu obyčejných zázraků mezi nebem a zemí. A vybrat si mezi zralostí a běsy, až jejich devět dní on the road dospěje do drásavého finále.
Mnohovrstevnatý román od autora bestselleru Gentleman v Moskvě


Autor Amor Towles
Interpreti Ondřej Brousek, Otakar Brousek, Petra Špalková, Martin Písařík, Jan Vlasák, Daniel Bambas
Vydavatel OneHotBook
Překladatel Martina Šímová
Celková délka 18:47:00
Vydáno 2023