Zulejka otevírá oči

Guzel Jachina, Lukáš Hlavica

%
Audiokniha Zulejka otevírá oči - Lukáš Hlavica, Guzel Jachina

MP3 ke stažení

528 Kč 475 KčCena vč. DPH

CD MP3

568 Kč 511 KčCena vč. DPH

Žánr Cestování, Společenský román
Edice PERLORODKA

„Aby člověk došel do cíle, musí jen jedno – jít.“
  
Historická fikce inspirovaná příběhy, které autorce vyprávěla její babička. Ta byla v dětství spolu s rodiči a dalšími “kulaky” vyhoštěna na Sibiř.
 
Debut mladé tatarské spisovatelky se odehrává na pozadí velkých dějinných událostí v Sovětském svazu v období 1930–1946.
Třicetiletá Zulejka je vzorem poslušné manželky. Poddajná a pokorná, smířená s brutálním zacházením krutého manžela a psychickým týráním své despotické tchyně. Život v její malé tatarské vesnici je relativně klidný. Aspoň jí to tak připadá, až do dne, kdy je její manžel popraven komunistickými vojáky. Zulejka je vyhnána na Sibiř a donucena opustit vše, co zná. Přesto si v té drsné, pusté divočině začíná budovat nový život a objevuje vnitřní sílu, o které ani netušila, že ji má. Zatímco sledujeme, jak se existence hrdinky mění z tísnivé domácí servilnosti v něco katastrofálně horšího (autorka nám připomíná, jak brutální sovětský systém byl …), vidíme odhodlání jedné ženy nejen přežít, ale i vzkvétat tváří v tvář největší nepřízni osudu.
 
Guzel Jachina zveřejnila v únoru roku 2022 otevřený dopis, v němž odsoudila ruskou invazi na Ukrajinu.
SLOVNÍK A DOPIS KE STAŽENÍ


Autor Guzel Jachina
Interpret Lukáš Hlavica
Vydavatel Tympanum
Překladatel Jakub Šedivý
Celková délka 19:40:00
Vydáno 2023