Jak vychovat z dítěte sportovce

Václav Petráš, Zbyšek Horák

%
Audiokniha Jak vychovat z dítěte sportovce - Zbyšek Horák, Václav Petráš

MP3 ke stažení

349 Kč 314 KčCena vč. DPH

Žánr Populárně-naučná, Psychologie, Novinky

Sport je radost, ne frustrace z neúspěchu

Jak vychovat z dítěte sportovce - bez typických rodičovských chyb

Kniha sportovního psychologa pomůže lépe porozumět tomu, v čem může být sport užitečný pro rozvoj osobnosti mladého člověka, jak ho motivovat i zbavovat frustrace z neúspěchu.
Kniha sportovního psychologa určená nejen rodičům malých sportovců pomůže lépe porozumět tomu, v čem může být sport užitečný pro rozvoj osobnosti mladého člověka. Ukazuje, jakou motivační silou nejen ve sportu, ale i v běžném životě je překonávání překážek během tréninku i samotného sportovního zápolení. Autor si všímá typických rodičovských chyb a pomáhá nalézt optimální přístup a styl komunikace. Připomíná, že nepřiměřené nároky na výkon se lehce mohou stát zdrojem negativních emocí, frustrace a demotivace. Pokud k takové situaci dojde, nedává psycholog obecné instantní rady, naopak vede rodiče k tomu, aby se nad situací co nejhlouběji zamysleli, ideálně společně s dítětem, a přišli s vlastním řešením.
Václav Petráš
Sportovní psycholog, je jedením z nejvyhledávanějších odborníků ve svém oboru. Je absolventem oboru psychologie na Masarykově univerzitě v Brně, žije v Českém Těšíně. Má více než desetileté zkušenosti z praxe, osm let působí jako sportovní psycholog u hokejového mužstva HC Oceláři Třinec. Spolupracuje se zájemci z řad českých paralympioniků, pomohl tenistům k vítězstvím na grandslamech. Přináší řadu inovací a mění pohled na to, jak může vypadat moderní a přístupná mentální příprava. Zajišťoval například inovativní program mentální přípravy pro stříbrnou hokejovou reprezentaci do 20 let z MS 2023. Je oceňován pro srozumitelnost a praktičnost svého přístupu, který se promítá i do jeho knižního bestselleru Psychologie vítězství.
 


Autor Václav Petráš
Interpret Zbyšek Horák
Vydavatel Tympanum
Celková délka 07:21:00
Vydáno 2024